FUNGUJE AKTÍVNE UHLIE PRI STAROSTLIVOSTI O ZUBY?

O čiernom uhlí sa v poslednom čase často hovorí ako o produkte, ktorý dokáže účinne vykúzliť biele zuby a zdravý úsmev. Pri zmienke o čiernom uhlí sa mnohým ľuďom vynorí v hlave spomienka na palivo, ktoré sa používalo v zime na kúrenie. Aktívne čierne uhlie je však oxidovanou verziou uhlia, ktorá so sebou prináša množstvo zdravotných benefitov v podobe lepšieho trávenia, krásnej pleti ale i zdravých zubov. Ako aktívne uhlie funguje a ako je možné, že je takým zázrakom?

Čierne uhlie v sebe skrýva jednu výbornú vlastnosť – dokáže absorbovať všetky škodlivé látky ale i zárodky patogénnych organizmov, ktoré sa v jeho blízkosti vyskytujú. Uvažovali ste niekedy nad tým ako vzniká povlak na zuboch, ktorý neskôr spôsobuje ich žlté sfarbenie? Je to spoločenstvo baktérií, ktoré žijú na našich zuboch a živia sa sacharidmi, lipidmi a proteínmi z potravy, ktoré ostávajú na našej sklovine a v medzizubných priestoroch.

Vďaka týmto vlastnostiam dokáže aktívne uhlie detoxikovať ústnu dutinu a zároveň aj dostať zo skloviny odolné škvrny a zafarbenie. Jeho obrovskou výhodou je, že sa jedná o prírodnú látky, ktorá nepoškodzuje organizmus a tiež nevyvoláva alergickú reakciu. Bielenie zubov pomocou aktívneho uhlia prispieva ku zdraviu ústnej dutiny. V našich prípravkoch na bielenie zubov objavíte okrem aktívneho uhlia aj bentonit a mätu, ktorá udržiava svieži dych a navyše pôsobí proti výskytu baktérií.

Pri bielení zubov je dôležité spoľahnúť sa predovšetkým na produkt, ktorý je prírodný. Nemusíte sa ani obávať problematickej aplikácie, pretože bielenie zubov pomocou aktívneho uhlia je rovnako jednoduché, ako bežné čistenie zubov so zubnou pastou. A najlepšou správou pre mnohých je jednoznačne fakt, že prvé výsledky v podobe krásneho úsmevu sa dostavia už v priebehu prvých dní používania aktívneho uhlia.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.